„Atvirukai iš Prancūzijos“

2023 m. liepos 21 d. muziejaus rūsyje atidaryta paroda „Atvirukai iš Prancūzijos“, kurioje į Prancūziją mus „nukėlė“ Gintaro Kandroto (1970-2019) fotografijos, Thiery Georges Bernard (g. 1951) skulptūra ir tapyba, Ramutės Linonytės (g. 1950) kompozicijos iš kriauklių ir atvirukų kolekcija.

Parodos atidarymo metu anglų kalbos mokytoja, keliautoja Ramutė Linonytė pasakojo apie pomėgį rinkti atvirukus, kaip pati ėmė fotografuoti gėles, medžius, kurti savo atvirukus, o vėliau gimė paveikslai iš  kriauklių ir akmenų: „Jie visada mane žavėjo natūraliu grožiu – galėjau kiekvieną ilgai apžiūrinėti ir jais gerėtis, tad neliko nieko kito, kaip juos sukomponuoti ir suklijuoti ant medinio pagrindo taip, kad jie „susikalbėtų“...“. Autorė teigė norėjusi šaltai medžiagai – akmeniui, kriauklei – suteikti šilumos.

Ramutė Linonytė taip pat aptarė menininko­, bičiulio prancūzo Thiery Georges Bernard kūrybą – skulptūras ir tapybos kūrinius. Ji stebėjosi darbuose atsiveriančia kūrėjo vaizduote ir originalumu.

Savo tėvo, ilgamečio Marijampolės apskrities laikraščio „Suvalkietis“ redaktoriaus, Gintaro Kandroto fotografijas pristatė sūnus Renatas Kandrotas. Parodoje galima išvysti keturių kelionių po Prancūziją vaizdus, iš kurių fotografas parsivežė apie 20 000 nuotraukų. Lankytojams Renatas palinkėjo kiekviename vaizde įžvelgti kabliuką, kurį toje akimirkoje matė fotografo akis, nes kiekvienas kadras buvo apgalvotas. Pasak jo, šios nuotraukos gali tapti kelione per fotografo mąstymą, ne tik per Prancūziją.

Paroda Marijampolės krašto muziejaus rūsyje veikė iki rugpjūčio 31 d.

prancuzija2023-0ad0318e1295b7710f80f2b5f7c48a93.jpg