„Bulotų namų ekspozicijos papildymas interaktyviu turiniu“

2021-2022 m. įgyvendinome projektą „Bulotų namų ekspozicijos papildymas interaktyviu turiniu“.

Projektu siekta pasitelkus šiuolaikines technologijas ir kūrybinius sprendimus atskleisti bei aktualizuoti rašytojos Žemaitės, Aleksandros ir Andriaus Bulotų asmenybes, jų indėlį Lietuvos istorijai ir kultūrai. 

Projekto metu įsigyti 2 informaciniai terminalai ir sukurtas interaktyvus terminalų turinys – kiekviename jų po 2 interaktyvias aplikacijas. Terminalai buvo integruoti nuolatinėje Bulotų namų ekspozicijoje.

Viena aplikacijų – pažintiniai žinynai, kurių dėka pavyko „išlaisvinti“ ekspoziciją nuo per didelio tekstinės informacijos kiekio, sudarytos sąlygos lankytojams patiems aktyviai įsitraukti į žinių konstravimo procesą ir savarankiškai rasti jiems svarbias temas, peržiūrėti dokumentus, fotografijas, paskaityti laiškus. Jaunesnius lankytojus terminaluose turėtų sudominti interaktyvus žaidimas bei iliustruotas pasakojimas.

Projekto metu 2022 m. gegužės 21 d. suregtas susitikimas-diskusija su jaunimo ir senjorų grupėms. Išgirdome jaunimo ir senjorų mintis apie tai, kaip jie įsivaizduoja savanorystę muziejuje, kokie lūkesčiai keliami ir su kokiomis problemomis susiduriama. Savo įžvalgomis pasidalino prof., dr. Rimvydas Laužikas bei Visuomenės ir verslo plėtros instituto socialinių projektų vadovai Aistė Rutkauskienė ir Vladas Polevičius. Dviejų skirtingų amžiaus grupių subūrimas diskusijai apie kultūrinės savanorystės ir muziejinės komunikacijos temas atskleidė skirtingą abiejų grupių suvokimą ir požiūrį į savanorystę. Savanorystė Bulotų namuose sulaukė dėmesio, atsirado potencialių savanorių ir tarp jaunimo, ir tarp senjorų.

Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Marijampolės savivaldybė.

Projekto partneriai:
Lietuvos literatūros ir tautosakos institutas
VšĮ Visuomenės ir verslo plėtros instituta
Marijampolės tračiojo amžiaus universitetas
Marijampolės turizmo ir verslo informacijos centras SMART Marijampolė

terminalai2-0c9396800855ebd4a1c7c9e9c77f1b58.jpg