„Liepsnos gyvenimas“

Nuo 2023 m. sausio 2 d. iki balandžio mėnesio pabaigos Lietuvos Prezidento K. Griniaus memorialiniame muziejuje veikė Astridos Čivilienės fotografijų parodą „Liepsnos gyvenimas“.

Astrida Čivilienė ne vienerius metus moko Kauno taikomosios dailės mokyklos moksleivius fotografijos paslapčių, fotografinių ir skaitmeninių vaizdų apdorojimo, keramikos gaminių projektavimo, o laisvu laiku pati daug fotografuoja.

Apie parodą autorė pasakoja: „Fotografijos darytos bendradarbiaujant su kolege keramike Alma Šmitaite ir jos mokiniais. Keramikos dirbinių degimas lauže – vienas iš seniausių būdų degti keramiką. Su specialiai tam pagamintais dirbiniais mokiniai atkartojo visą degimo procesą. Man buvo didelis džiaugsmas tai stebėti, ne tik fiksuoti procesą, bet mano akimis matomą grožį užfiksuoti ir perteikti fotografijose. Šį kartą noriu pasidalinti ugnies grožiu, keramika, paglemžta ugnies ar tamsios. Ši fotografijų serija – fragmentai ugnies gyvenimo grožio, keramika lieka neatskleista paslaptimi, paslaptingo vyksmo užuominos...“

liepsnos_gyvenimas-5a2751b7bee16d826629590e54458865.jpg