Atidaryta paroda „Prisimename: Anzelmui Matučiui – 100“

Sausio 17 d. Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejuje atidaryta paroda „Prisimename: Anzelmui Matučiui – 100“.

Renginio metu prisiminėme Igliaukos valsčiuje gimusį vaikų literatūros kūrėją, pedagogą Anzelmą Matutį.

„Man brangiausia dovana, kai aš kuriu patiems mažiausiems, patiems jautriausiems“ – sakydavo rašytojas. Vaikiškiausiu poetu vadintas, sugebėjęs pasiekti kiekvieno vaiko širdį, rašytojas ir pats gyveno ir džiaugėsi kaip vaikas.

Renginyje Anzelmo Matučio gyvenimo paveikslas atsiskleidė gyvuose, nuotaikinguose rašytojo bičiulių pasakojimuose. Atsminimais apie kūrėją dalinosi buvusi Igliaukos mokyklos mokytoja Pertutė Stralienė bei Algimantas Lanauskas, gyvenantis ir prižiūrintis rašytojo gimtinę Zomčinės kaime.

„Poezijos pavasarėlių“ prie A. Matučio Drevės ant Uosupio upelio kranto organizatorė Birutė Švagždienė deklamavo rašytojo eiles, atskleidė eilėraščiuose paslėptas alegorijas – kiek daug juose pasakyta paprastais, vaikiškais žodžiais.

Apie Anzelmo Matučio gyvenimą Alytuje kalbėjo Alytaus kraštotyros muziejaus muziejininkas istorikas Giedrius Bernatavičius. Pasaulio lietuvių kultūros, mokslo ir švietimo centro vadovas Valdas Kubilius ir skulptorius Algimantas Sakalauskas papasakojo apie Anzelmo Matučio skulptūrų parko kūrimą.

Meniška kūrėjo siela atsiskleidė žiūrovams rodytame Igliaukos bibliotekos filme „Poetas ir giria“. Muzikos kūriniais renginio metu džiugino Dovydas Stralkus.

Fotografijų paroda apie Anzelmą Matutį Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejuje (Vytauto g. 29, Marijampolė) veiks iki vasario 11 d.

Dalinamės renginio akimirkomis. Fotografas Egidijus Bičkus.