Prasidėjo vaikų vasaros stovykla „Atrask muziejų“


2023 m. rugpjūčio 7 d. muziejuje startavo vaikų vasaros stovykla „Atrask muziejų“!

Į muziejų susirinko 17 stovyklos dalyvių, kuriems pažadėjome istorijų, kūrybos ir patyrimų kupiną savaitę.

Pirmąją dieną, susipažinę, nėrėme į Suvalkietiško tautinio kostiumo raštų pasaulį. Dalyviai tyrinėjo skirtingas kostiumo dalis, sužinojo pagrindinius mūsų krašto tautinio kostiumo bruožus. Toliau laukė kūrybinė užduotis, kurios metu vaikai dekoravo tekstilės maišelius, panaudodami suvalkietiškų prijuosčių raštų motyvus. Nepabūgę lietaus, keliavome į Vytauto Didžiojo parką, kur dalyviai išgirdo netikėtų istorijų iš šio didingo, jau 150 metų menančio parko gyvenimo. Pasirodo, čia tekantį Jevonio upelį sovietai ne taip jau seniai buvo paslėpę giliai po žeme, ant tarpukariu pastatyto tiltelio mėgo fotografuotis įsimylėjėliai, na o parke stovėjusiame paviljone miestiečiai gurkšnodavo oranžadą... Netrukus dalyvių laukė išbandymas – šį gaivų apelsinų gėrimą teko pasigaminti patiems. Pavaišinę tėvelius visi išskubėjo namo ir, tokie pat smalsūs ir energingi sugrįžo sekančią dieną.

Procesu ir kvapu užburiantis žvakių liejimas, spalvų žaismas akyse marginant audinį batikos technika... Antroji stovyklos „Atrask muziejų“ diena dalyviams prasidėjo šiomis naujomis patirtimis. Muziejus virto tikra kūrybine laboratorija. Vaikai susipažino su vaško ir batikos istorija, liejo žvakes, kūrė batikos darbo eskizą, dengė audinį vašku ir parafinu, liejo akvarelę, lygino darbelius, minė mįsles.
Po pietų stovyklautojai keliavo į Lietuvos prezidento K. Griniaus memorialinį muziejų – namą, kuriame gyveno prezidentas su šeima. Čia ne tik sužinojo apie šeimos gyvenimą, bet ir apžiūrėjo, kokius buities daiktus naudojo to laikmečio marijampoliečiai.

Stovyklos programa sudaryta iš labiausiai mokinių pamėgtų muziejaus nuolatinių edukacinių užsiėmimų elementų, joje gausu praktinių, kūrybinių užduočių.

Matome, jog ši jau septintoji mūsų įgyvendinama stovykla padeda „auginti“ muziejaus lankytoją, skatina vaikus atrasti muziejų kaip įdomią kultūrinę erdvę, įkvepia atsivesti savo šeimas bei sugrįžti dar ne kartą ateityje.


Stovyklą finansuoja Marijampolės savivaldybė.