Projekto „Jungties forma: dailė ir literatūra“ baigiamasis renginys


2022 m. liepos 26 dieną pakvietėme į įdomią popietę Bulotų namuose. Vyko projekto „Jungties forma: dailė ir literatūra“ baigiamasis renginys. Projekto vadovė, muziejininkė Jurgita Jasevičienė supažindino su projekto tikslais, veiklomis, pristatė vykdytus tyrimus, organizuotus renginius, partnerystes.

Praskriejo 18 projekto „Jungties forma: dailė ir literatūra“ įgyvendinimo mėnesių. Tai buvo be galo intensyvus, atradimų, darbų ir patirčių laikas. Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus siekis projekte – advokatų Andriaus ir Aleksandros Bulotų namų įveiklinimas (P. Vaičaičio g. 16, Marijampolė). Projekto metu vyko Bulotų namų ekspozicijos turinio, dizaino, interaktyvių elementų kūrimo, derinimo darbai. Taip pat kuriami interaktyvūs žaidimai, halohraminė animacija, taktilinės priemonės neregiams, kurie papildys tradicines vitrinas, eksponatus, vizualinę medžiagą ekspozicijoje. Parengta audiogido medžiaga lietuvių, lenkų, anglų kalbomis, pritaikyta akliesiems ir kurtiesiems. Džiaugiamės atnaujinta muziejaus internetine svetaine, kurioje žmonės gali rasti visą reikalingą informaciją apie muziejų ir jo padalinių veiklą, paslaugas, renginius, ekspozicijas. Tinklapyje įdiegtas virtualių parodų kūrimo modulis ir galimybė pagrindinę informaciją rasti lenkų ir anglų kalbomis.

Projekto metu įrengta konferencijų ir edukacijų erdvė Bulotų namų mansardoje. Atliktas patalpos įgarsinimas, įsigyta audio ir konferencijų įranga bei baldai, kitos priemonės. Sukūrėme mobilią erdvę – sulankstomos kėdės ir sulankstomi stalai leidžia lanksčiai išnaudoti patalpą. Edukacijose priimsime apie 30, o konferencijose – 60 žmonių. Svarbi veikla – sudaryti sąlygas į šią erdvę patekti neįgaliesiems su judėjimo ir regos negalėmis. Kieme įrengiamas keltuvas, įrengtas takas link jo, pandusiniai slenksčiai pačioje mansardoje. Viena iš gausiausių projekto veiklų – kultūriniai renginiai visuomenei. Muziejus surengė 10 renginių, dalyvavo 290 žmonės, iš viso, kartu su partneriais vyko 11 renginių, dalyvavo 468 dalyviai. Projekto metu sukurta edukacinė programa su tarpukario patiekalų degustacija „Arbatėlė Bulotų namuose“, adaptuota lietuvių ir lenkų dalyvių grupėms. Programa bus įtraukta į nuolatinę muziejaus veiklą.

Įdomių faktų ir pasakojimų išgirdome renginio metu vykusioje konferencijoje „XX a. pirmos pusės miestietiško gyvenimo atspindžiai“, kurioje žymūs Lietuvos menotyrininkai, architektai, istorikai, muziejininkai atsiskleidė tarpukario pasiturinčių miestiečių namų aplinkos bruožus, Lietuvių visuomenės modernėjimo tendencijas, maisto kultūrą tarpukario miestiečių namuose. Pranešimus skaitė dr. Marius Daraškevičius, dr. Lina Preišegalavičienė, dr. Ingrida Jakubavičienė, Istorijos ir archeologijos krypties doktorantė Justina Minelgaitė-Plentienė.

Projektą finansuoja INTERREG V-A Lietuvos-Lenkijos bendradarbiavimo programa ir Marijampolės savivaldybė.