Rimvydo Urbonavičiaus knygos „Marijampolės istorijos puslapiai“ pristatymas


2023 m. rugpjūčio 10 dieną, gražų ketvirtadienio vakarą, gausus būrys marijampoliečių ir svečių susirinko į Rimvydo Urbonavičiaus knygos „Marijampolės istorijos puslapiai” pristatymą.

Renginio metu vyko įdomus ir šmaikštus autoriaus pašnekesys su vyresniuoju muziejininku Tomu Kukausku. Pokalbio metu R. Urbonavičius pasakojo, kodėl pasirinko istoriko kelią ir kaip susidomėjo Marijampolės miesto ir jos apylinkių praeitimi. Pasak istoriko, visada įdomu ieškoti to, kas dar neatrasta. O tokių paslapčių dar nemažai.

Kaip pastebėjo vyresnysis muziejininkas Tomas Kukauskas, knyga „Marijampolės istorijos puslapiai” nėra monografija, o tikra miesto istorijos mozaika, kur pateikiami atskiri įdomūs miesto istorijos momentai, nors medžiaga sudėta chronologiškai – pradedant nuo seniausių laikų ir baigiant antruoju pasauliniu karu. Leidinys pritaikytas įvairaus amžiaus skaitytojų kategorijoms, yra įdomus, suprantamas ir nenuobodus, gausiai iliustruotas dokumentais, nuotraukomis bei kita archyvine medžiaga, o svarbiausia – skaitomas vienu prisėdimu.

Renginio metu autorių sveikino Marijampolės savivaldybės vicemeras Artūras Visockis, Kauno regioninio valstybės archyvo direktorius Gintaras Dručkus, muziejaus direktorė Rima Striaušienė, Marijampolės „Rotary“ klubo prezidentas Marius Latvaitis ir kiti svečiai.

Dėkojame Marijampolės savivaldybės administracijai, finansavusiai knygos leidimą bei Marijampolės Rotary klubui už paramą.