Šokio spektaklis „ALTORIŲ ŠEŠĖLY“


Gegužės 23 d. 17 val. kviečiame į Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro šokio spektaklį „Altorių šešėly“ Marijampolės kultūros centre. Po spektaklio vyks kūrybinė diskusija, kurioje dalyvaus spektaklio kūrėjai, rašytoja Aldona Ruseckaitė, Marijampolės dramos teatro režisierė Milda Mažėtytė-Antanauskienė, muziejininkė Valė Klesevičienė.

Šis spektaklis – projekto „V. Mykolaičio-Putino kūrybos teatrinės interpretacijos“ dalis. Projekto renginių metu kviečiame pasinerti į V. Mykolaičio-Putino romano „Altorių šešėly“ teatrines interpretacijas, naujai „perskaityti“ šį intelektualinį psichologinį romaną, interpretuotą skirtingomis teatrinėmis formomis: audiovizualiniu spektakliu/žaidimu (teatralizuotais skaitymais) ir šokio kalba.

Renginys nemokamas, tačiau būtina rezervuoti bilietus. Tai galite padaryti čia:
https://tickets.paysera.com/lt-LT/event/sokio-spektaklis-altoriu-sesely

Projektą įgyvendina Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus padalinys V. Mykolaičio-Putino muziejus. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Marijampolės savivaldybė.

Daugiau informacijos:

Šokio spektaklis

ALTORIŲ ŠEŠĖLY

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras

2 dalių šokio spektaklis
Libreto autorė Birutė Mar pagal to paties pavadinimo Vinco Mykolaičio-Putino romaną.

Siužeto santrauka:

I DALIS

Tarsi sklaidydamas likimo knygos puslapius, Liudas Vasaris vėl išgyvena savąją jaunystę: griežtas studijas kunigų seminarijoje, kuomet tėvų paskatintas priėmė sprendimą tapti kunigu, vasaras tėviškėje, pirmąją slaptą meilę Liucę, artimuosius. Prisimena ir iškilmingą įšventinimą į dvasininkus bei per pamaldas pamatytos dieviško grožio moters – nepažįstamosios – atvaizdą, vėliau vis aplankantį kaip grožio, moteriškumo paslapties vizija; mena pirmuosius tarnystės metus Kalnynų parapijoje, kur susidurs su provincialaus gyvenimo realybe, taip tolima nuo vizijose susikurtos tarnystės Dievui sampratos. Susitikimas su žaviąja baroniene, užgimę jausmai jai atskleidžia kitokį jaunuolio pašaukimą – rašyti, išlieti žmogiškus jausmus, glūdinčius jo prigimtyje... Tačiau netikėtai jauno kunigo asmeninio gyvenimo peripetijas nustelbia didesnė ir likimui nepavaldi jėga: į Lietuvą ateina Pirmasis pasaulinis karas, atplėšiantis jį nuo gimtosios žemės ir artimųjų...

II DALIS

Į tėvynę Liudas Vasaris sugrįžta po dešimties metų. Jis jau be sutanos – pasaulietiškas, pripažintas poetas. Pasikeitusi ir nepriklausoma tapusi Lietuva, buvę Liudo pažįstami. Kauno inteligentijos salonų aplinka, susitikimas su senais draugais ir moterimis – gražuole Aukse bei pirmąja meile Liuce – vėl sugrąžina kunigą Vasarį į prieštaringą vidinį pasaulį. Liucė neatpažįstamai pasikeitusi, antrąsyk nelaimingai ištekėjusi. Tik dabar jaunystės bičiuliai prisipažįsta tebepuoselėjantys jausmus vienas kitam. Bet per vėlu... Netekusi sūnaus ir sužinojusi, kad jos kanauninkas dėdė ir globėjas yra jos tikrasis tėvas, Liucė pasirenka savanorišką mirtį. Liudas Vasaris staiga suvokia, jog neteko to, kas buvo brangiausia jo gyvenime. Jis praregi, kad tikrasis kelias į Dievą yra pats gyvenimas, o tikroji tarnystė – kūryba, savosios patirties, skausmo, ilgesio giesmė.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Marijampolės savivaldybė.