Spektaklis „Didžioji rauda ties degančiais vynuogienojais”


Kviečiame į dar vieną projekto „Nemarios kūrybos versmėse“ renginį!

Birželio 8 d. 17 val. – Klaipėdos pilies teatro spektaklis „Didžioji rauda ties degančiais vynuogienojais”.


Renginys nemokamas, tačiau būtina registracija: https://tickets.paysera.com/lt/event/didzioji-rauda-ties-deganciais-vynuogienojais

KLAIPĖDOS PILIES TEATRAS
„Didžioji rauda ties degančiais vynuogienojais”
Teatro koncertas balsams, gitaroms, smuikui ir atodūsiams pagal Donaldo Kajoko poeziją

Scenarijaus autorius ir režisierius Alvydas Vizgirda
Kompozitorius Jonas Baltokas
Kostiumų dailininkė Aina Zinčiukaitė
Aktoriai (žmonės, žodžiai, dainos, giesmės, viltys) – Regina Šaltenytė, Vilija Gruodytė, Ramūnas Šeputis, Jonas Baltokas

„...kas? gyvenimas?
gyvenimas lai pats gyvenas
gi nekvailas
žino ką daryti...“ (Donaldas Kajokas)

Vieno populiariausių ir mylimiausių poetų, eseisto ir prozininko Donaldo Kajoko (g.1953 m.) eilės Klaipėdos pilies teatro spektaklyje „Didžioji rauda ties degančiais vynuogienojais“ virto maldomis, giesmėmis, dainomis ir kalbėjimais.

Pasak teatrologės Jūratės Grigaitienės „Visi šie segmentai šiame poezijos spektaklyje – lygiaverčiai partneriai. Keturi aktoriai scenoje ne tik skaito poeziją, bet ir dainuoja, groja keliais muzikos instrumentais. Kai D. Kajoko eiles skaito žymi dramos aktorė Regina Šaltenytė, kartais užmiršti kvėpuoti, kiekvienas žodis suskamba kaip galingo varpo dūžis, aidu atliepdamas kažką labai artimo sieloje, kad net šiurpuliukai kūnu pradeda bėgioti.

Geras spektaklis – meditacija, kuri provokuoja atsigręžti į save ir į kurios išgyvenimą norisi sugrįžti. Toks ir yra režisieriaus A. Vizgirdos spektaklis „Didžioji rauda ties degančiais vynuogienojais“.“

Režisieriaus Alvydo Vizgirdos ir aktorių – Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės Reginos Šaltenytės, Vilijos Gruodytės, Ramūno Šepučio ir Jono Baltoko – kūrybinis darbas 2022 m. Klaipėdos teatralų „Padėkos kaukės“ apdovanojimuose nominuotas kaip „Geriausia metų kūrybinė grupė“.

2023 m. už daugiasluoksnės kūrybos minties gelmę, jautrumą ir įtaigumą poetas Donatas Kajokas apdovanotas  Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi, taip pat pelnė Dainavos krašto Vinco Krėvės-Mickevičiaus literatūrinę premiją už prozos kūrinių trilogiją „Kazašas“, „Ežeras ir kiti jį lydintys asmenys“ ir „Skudurėlių šventė“.

Vieta: Marijampolės kultūros centras (Vilkaviškio g. 2)
Renginio trukmė: ~1 val. 15 min.  (be pertraukos)
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Marijampolės savivaldybė. Organizatorius: V. Mykolaičio-Putino muziejus.