Stovyklos „Vaikų vasaros nuotykiai“ akimirkos

2022 m. liepos 11-15 dienomis Lietuvos prezidento K. Griniaus memorialiniame muziejuje vyko vaikų vasaros užimtumo stovykla „Vaikų vasaros nuotykiai“, kurioje dalyvavo 16 Marijampolės savivaldybės vaikų.

Pirmąją dieną dalyviai, tyrinėdami įdomius eksponatus, susijusius su prezidentu Kaziu Griniumi, susipažino su jo asmenybe ir veikla. Muziejuje viešėjo Jono Basanavičiaus gimtinės edukatorės, kurios atvežė edukacinį užsiėmimą „Gilių kava: jaunam – stiprybė, senam – sveikata“.

Antrąją dieną muziejaus edukatorė Jolita supažindino su herbų istorija Lietuvoje, vaikai kūrė savo herbus. Po pietų dalyviai dairėsi Marijampolės Dramos Teatro salėse ir užkulisiuose. Teatro režisierė Milda išmokė siūti lėles iš spalvingų kojinių ir pirštinių. Lėlės atgijo vaikų sukurtame spektaklyje.

Trečiąją stovyklos dieną, lydimi muziejininko Tomo, dalyviai pasivaikščiojo senosiomis Marijampolės istorinėmis vietomis. Sukauptas žinias įtvirtino smagiame mįslių kupiname orientaciniame žaidime miesto erdvėse.

Dar viena diena prabėgo Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejuje, Tauro apygardos partizanų ir tremties muziejuje bei Bulotų namuose. Keliaudami ir tyrinėdami, vaikai išgirdo daug įdomių istorijų apie praeitį menančius eksponatus. Skulptūrinės molio lipdybos subtilybes pažino edukaciniame užsiėmime „Molinukas – mano žaisliukas“. Apsilankę Bulotų namuose užsiėmimo „Arbatėlės Bulotų namuose“ metu, dengdami ir serviruodami stalą, dalyviai sužinojo tarpukario etiketo patarimų, kurie vis dar aktualūs ir šiomis dienomis. Galiausiai vaikų laukė tarpukario arbatėlių vaišių degustacija.

Paskutinę stovyklos dieną dalyviai keliavo į Kazlų Rūdos savivaldybę, kur aplankė Lietuvos prezidento Kazio Griniaus tėviškę ir paminklą. Nuotykiai tęsėsi Miško muziejuje ir STIHL virvių parke.
Tikimės, kad stovyklos metu vaikai praleido laiką smagiai ir įdomiai. Linkime neprarasti žingeidumo, noro tyrinėti ir būtinai sugrįžti į muziejų!
Nemokamą vaikų vasaros užimtumo stovyklą finansavo Marijampolės savivaldybė.