Šurmuliavo vaikų vasaros stovykla


Rugpjūčio 7-11 dienomis muziejuje vyko vaikų vasaros stovykla „Atrask muziejų“.

Pastebime, jog ši jau septintoji mūsų įgyvendinama stovykla skatina vaikus atrasti muziejų kaip įdomią kultūrinę erdvę, įkvepia čia sugrįžti vėl ir vėl.

Organizuodami šią stovyklą taip pat siekėme užtikrinti turiningą vaikų užimtumą, kultūrinį, socialinį ugdymą ir asmeninį tobulėjimą mokinių vasaros atostogų metu.

Todėl visą savaitę dalyvius užėmėme aktyviomis pažintinėmis-tiriamosiomis veiklomis, plėtėme vaikų kultūrines patirtis specifinėje muziejaus kultūrinėje aplinkoje ir didinome pažinimo motyvaciją.

Kiekvieną dieną vaikai susipažino su naujomis temomis, tokiomis kaip popieriaus gamyba, žvakių liejimas, batika, tarpukario arbatėlių kultūra, suvalkietiškas tautinis kostiumas, senieji vaikų žaidimai, miesto istorija ir t.t. Visas šias temas dalyviai pažino klausydami įdomių edukatorių pasakojimų, tyrinėdami senus eksponatus ir atlikdami praktines užduotis. Stovyklos metu dalyviai aplankė tris muziejus: Marijampolės krašto muziejų, Lietuvos prezidento K. Griniaus memorialinį muziejų ir „Bulotų namus“. Taip pat dalyvavo net dvejose degustacijose: tarpukario arbatėlių stalo saldumynų degustacijoje bei pačių pagaminto oranžado degustacijoje.

Fotografijose matote paskutinę stovyklos dieną, kurios metu vaikai ne tik keliavo į ekskursiją su gidu po Marijampolės miesto centrą ieškant lobio, bet ir parengė stovyklos metu sukurtų darbelių parodėlę. Joje – molinės skultūrėlės-žaisliukai, batikos darbai, tradiciniais raštais dekoruoti tekstiliniai maišeliai, spalvingi rankų darbo popieriaus lakštai, nulietos žvakės, nuvytos juostelės-apyrankės. Darbai stebina vaikų išmone ir vaizduote.

Už šią istorijų, kūrybos ir patyrimų kupiną savaitę dėkojame Marijampolės savivaldybė, kuri finansavo stovyklą.