Paroda „Stanislovas Bohušas Sestšencevičius. Medžio raižiniai ir piešiniai spaudoje”

2021 m. spalio 4 d. Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejuje atidaryta savito XIX–XX a. sandūros Lietuvos ir Lenkijos dailininko Stanislovo Bohušo Sestšencevičiaus darbų paroda „Stanislovas Bohušas Sestšencevičius. Medžio raižiniai ir piešiniai spaudoje”. Parodos rengėjas: Suvalkų apskrities muziejus.

Pasak parodą pristačiusios muziejininkės Elizos Ptaszynskos, žvelgiant į Stanislovo Bohušo Sestšencevičiaus darbus, reikia įžvalgumo. Neretai reikšmingiausias kūrinio siužetas atsiduria antrame plane, yra paslėptas už ne tiek svarbių detalių. Išskirtinis kūrybos bruožas – darbuose paslėpti personažus, kurie identiškomis pozomis ir atributais atsikartoja ir kituose kūriniuose.

_DSC0106-9ccff3b57b7bca62661a27254f0b86da.JPG
_DSC0058-45e5e66e8bd6bce76a1354d04705acda.JPG

Paroda atskleidė mažiau žinomą dailininko kūrybos dalį, tačiau sulaukusią didžiulio populiarumo. Parodoje buvo galima apžiūrėti spaudoje publikuotus piešinius. Juose menininkas atsiskleidė kaip išskirtinai talentingas piešinių autorius. Piešiniai užburia be galo kruopščiomis linijomis, pieštomis plunksna, kuriomis talentingai išgaunama ekspresija ir dinamika. Dėl šių kūrinių menininkas laikomas vienu svarbiausių piešinių kūrėjų Lenkijoje, tačiau ne ką svarbesnis Lietuvoje, juk jo kūryboje dažniausiai vaizduojamas Vilniaus kraštas.

Renginys surengtas įgyvendinant projektą: „Jungties forma: Dailė ir Literatūra“, finansuojamą INTERREG V-A Lietuvos-Lenkijos bendradarbiavimo programos ir Marijampolės savivaldybės.