„Vasario 16-osios Akto Signatarų autografai profesoriaus Liudo Mažylio kolekcijoje“

Lapkričio 18 d. muziejuje pristatyta paroda „Vasario 16-osios Akto Signatarų autografai profesoriaus Liudo Mažylio kolekcijoje“.

1918 m. Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalo atradimas paskatino prof. Liudą Mažylį toliau gilintis į Signatarų asmenybes. Pirmieji autografai asmeninėje kolekcijoje atsirado juos aptikus senelių sukauptame dokumentų archyve. Nuo to viskas ir prasidėjo.

Mokslininkui pavyko susekti net septyniolikos Nepriklausomybės Akto signatarų pėdsakus, likusių trijų – Donato Malinausko, Jurgio Šaulio ir Jono Vailokaičio – pritrūko, kad visų dvidešimties tuometinės Lietuvos Tarybos narių autentiški autografai būtų surinkti į vieną kolekciją.

Parodoje buvo vaizduojami laiškai ir kitokie dokumentai, atskleidžiantys išskirtines asmenybes neeiliniuose vaidmenyse. „Man kiekvienas iš dvidešimt signatarų atrodo išskirtinis, labai nusipelnęs tautai ir valstybei. Bet, eksponuodamas Jų autografus Suvalkijoje, negaliu neatkreipti dėmesio į tuos, kurie kilę iš čia. O tik pradėk vardinti! Jonas Basanavičius, Saliamonas Banaitis, Pranas Dovydaitis, Petras Klimas, Justinas Staugaitis, Jonas Vailokaitis...“

Valstybės praeities žinojimas, platesnis suvokimas padeda įveikti dabartinius iššūkius, žvelgti į ateitį remiantis esminėmis mūsų tautos vertybėmis“, – istorinės atminties svarbą  akcentuoja EP narys prof. L. Mažylis.  

Paroda veikė iki gruodžio 5 d. 

Parodą organizavo Tauro apygardos partizanų ir tremties muziejus.

Parodos pristatymo akimirkas užfiksavo Antanas Gudelevičius.

9-e28f17174b9587a30c0ebd6f33e71e1b.jpg