„XX a. pirmosios pusės Lietuvos politinis ir teisinis kontekstas“

2021 m. birželio mėnesį Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejus organizavo istorinį, pažintinį paskaitų ciklą „XX a. pirmosios pusės Lietuvos politinis ir teisinis kontekstas“. Trys paskaitos surengtos įgyvendinant projektą: „Jungties forma: Dailė ir Literatūra“, finansuojamą INTERREG V-A Lietuvos-Lenkijos bendradarbiavimo programos ir Marijampolės savivaldybės.

Apie Andrių Bulotą (1872-1941), jo veiklą, asmenybę, pažiūras galima kalbėti skirtingais aspektais: kaip apie politiką, teisininką, aktyvų visuomeninių ir labdaringų organizacijų narį, rašytojos Žemaitės globėją. Apie žmogų, turintį savo aiškias, kartais kontraversiškas pažiūras ir nebijantį jas išreikšti viešai, už jas kovoti. Tad I-ąjame paskaitų cikle kalbėjome apie dvi sritis, susijusias su advokato Andriaus Bulotos veikla – XX a. pirmosios pusės politinį ir teisinį kontekstą.

DSC03401-8ac78140621c4df11804ec265a9159a8.jpg
_DSC0285-db1fb3fd4f409a6a1321fcb931aa2e80.JPG

Paskaitos buvo itin naudingos muziejininkams, tyrinėjantiems Andriaus ir Aleksandros Bulotų šeimos veiklą. Džiaugiamės, kad jos subūrė ir mūsų kraštiečius, kurie domisi istorija. Visus renginius žiūrovai galėjo tiesiogiai stebėti Facebook socialiniame tinkle.

Birželio 9 d. 15 val. Bulotų namuose (Vaičaičio g. 29) klausėmės prof. dr. Rimanto Miknio (Vytauto Didžiojo universitetas) pranešimo „Andrius Bulota – politikas: tarp Lietuvos ir Rusijos“ . Paskaitos vaizdo įrašą galite žiūrėti ČIA >>>.

Birželio 16 d. 15 val. dr. Artūras Svarauskas (Lietuvos istorijos institutas) skaitė paskaitą „Ideologinės-politinės Lietuvos inteligentų trajektorijos tarpukariu ir pirmuoju sovietmečiu. Andriaus Bulotos atvejis”. Paskaitos vaizdo įrašą galite žiūrėti ČIA >>>. Tęsinys ČIA >>>.

Birželio 18 d. 15 val. klausėmės doc. dr. Gintaro Šapokos (Mykolo Romerio universitetas, Teisės mokykla) paskaitos „Prieškario Lietuvos teisinė sistema: nuo teisės šaltinių iki advokatūros“. Paskaitos vaizdo įrašą galite žiūrėti ČIA >>>.

Paskaitos surengtos įgyvendinant projektą: „Jungties forma: Dailė ir Literatūra“, finansuojamą INTERREG V-A Lietuvos-Lenkijos bendradarbiavimo programos ir Marijampolės savivaldybės.