„Pinavojimai“

Nuo 2022 m. liepos 4 d. iki rugpjūčio 17 d. Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus rūsyje veikė marijampoliečių tautodailininkių – Danutės Saukaitienės ir Laimutės Kraukšlienės kūrybos paroda „Pinavojimai“.

Paroda užbūrė baltiškais motyvais, kurie suskambėjo D. Saukaitienės rištuose šieno dirbiniuose ir L. Kraukšlienės vytose vytinėse juostose.

Atidarymo metu autorės papasakojo savo pažinties istoriją, kalbėjo apie tai, kas jas sužavėjo pamėgtuose amatuose. Laimutė Kraukšlienė apžvelgė geometrinių ženklų, kurie mirga juostų raštuose, regis, primityvią konstrukciją, tačiau slepiančią gilesnę informaciją. Taškas kaip visa ko pradžia, apskritimas – kaip ratas, pasikartojimas ir amžinas ciklas, vertikali ašis kaip kylimas aukštyn ir kritimas žemyn... Mažuose elementuose galime rasti įvairiausių reikšmių. Danutės Saukaitienės kūryboje kur kas dažniau vyrauja pasaulio medžio motyvas. Kūriniuose galime išvysti keturias pasaulio medžio šakas, žyminčias keturis metų laikus, savaitės dienų, žvaigždynų simbolius ir daugelį kitų elementų, būdingų baltiškai kultūrai.

8-2c9b5bed39fc61c135566d89f413e1a7.jpg