Projekto „Jungties forma: dailė ir literatūra“ baigiamasis renginys

2022 m. liepos 26 dieną pakvietėme į įdomią popietę Bulotų namuose. Vyko projekto „Jungties forma: dailė ir literatūra“ baigiamasis renginys.

Projekto vadovė, muziejininkė Jurgita Jasevičienė supažindino su projekto tikslais, veiklomis, pristatė vykdytus tyrimus, organizuotus renginius, partnerystes. Praskriejo 18 projekto „Jungties forma: dailė ir literatūra“ įgyvendinimo mėnesių. Tai buvo be galo intensyvus, atradimų, darbų ir patirčių laikas. Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus siekis projekte – advokatų Andriaus ir Aleksandros Bulotų namų įveiklinimas (P. Vaičaičio g. 16, Marijampolė).

4-25cc52b3e1b27a78294a768eb6c3c298.jpg
15-e9adec9c682a3e77f8faa6fe25dbe03d.jpg

 

Įdomių faktų ir pasakojimų išgirdome renginio metu vykusioje konferencijoje „XX a. pirmos pusės miestietiško gyvenimo atspindžiai“, kurioje žymūs Lietuvos menotyrininkai, architektai, istorikai, muziejininkai atsiskleidė tarpukario pasiturinčių miestiečių namų aplinkos bruožus, Lietuvių visuomenės modernėjimo tendencijas, maisto kultūrą tarpukario miestiečių namuose. Pranešimus skaitė dr. Marius Daraškevičius, dr. Lina Preišegalavičienė, dr. Ingrida Jakubavičienė, Istorijos ir archeologijos krypties doktorantė Justina Minelgaitė-Plentienė.

Projektą finansuoja INTERREG V-A Lietuvos-Lenkijos bendradarbiavimo programa ir Marijampolės savivaldybė.