Arūno Kulikausko paroda „Fotoobjektai“


Rugsėjo 5 d. 16.00 val. kviečiame į Arūno Kulikausko parodos „Fotoobjektai“ atidarymą Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus rūsyje (Vytauto g. 31)

„Jei nėra reikalo ateiti į parodą, tai ir neikite, yra visokių kitų, jums svarbių, gal net pelningų reikalų.
Kam visa tai darau?
Jums pažiūrėti.
Kam jie reikalingi?
Niekam.
Man.
Polaroidai tam labai tinka.“

Arūnas Kulikauskas

Pastaruosius 15 metų A. Kulikauskas kuria daugiausia iš „Polaroid“ medžiagų. Fotografijose naudojamas pinhole ir polaroid technikų derinys atskleidžia autoriaus savito braižo paieškas.

Pinhole technika yra viena paprasčiausių fotografijos technikų, čia fotografavimui pakanka degtukų dėžutės ar senos dėžės su skylute, nereikia ieškoti jokių fotoaparatų ar juostelių, galima projektuoti fotografiją tiesiai ant popieriaus, daiktų.

A. Kulikauskas fotografuoja naudodamas šiek tiek pinhole primityvumui prieštaraujančias patogias ir momentines polaroid medžiagas. Rezultatas – eksperimentinės fotografijos, su autoriaus dažnai angliškais užrašais po jomis; kūriniai atrodo labai asmeniški, kartais net nejauku į juos žiūrėti – kyla jausmas, lyg raustumeisi svetimame stalčiuje.

„Prabudęs bandai aprašyti sapną, naudoji labai daug kasdienių žodžių, bet sunkiai sekasi perduoti aną tikrovę, ką tik patirtą jausmą, kuriame viskas buvo beveik iš tikro. Kartais pamačius daiktą iš praeities, prabėga daug prisiminimų, detalių, veidų. Daiktas tarsi aplimpa atminties vaizdais.“ – kalba autorius apie kūrybos stimulus.

Kaip pats menininkas sako, jo daiktai tarsi „aplipę atmintimis ir reikšmėmis“. Negali suprasti, kam tai ir kur tai veda. Bet įdomu.