Gretos Ambrazaitės ir Dominyko Norkūno poezijos vakaras


2024 m. balandžio 12 dieną Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejus, vykdydamas projektą „Nemarios kūrybos versmėse“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Marijampolės savivaldybė, kviečia:

17 val. Marijampolės krašto muziejuje (Vytauto g. 29, Marijampolė) Gretos Ambrazaitės ir Dominyko Norkūno poezijos vakaras.

Renginio metu skambės psichodelinio roko muzikos grupės „Mellow Yellow Daffodil" lyderio Edvio Kopcevo akustinės dainų versijos iš naujausio albumo „Žydintys Atspindžiai“ ir patys naujausi kūriniai.

Greta Ambrazaitė (gim. 1993) – poetė, redaktorė, Kultūros ministerijos Jaunojo menininko premijos laureatė. Vilniaus universitete įgijo literatūrologijos magistro laipsnį. Debiutinis jos eilėraščių rinkinys „Trapūs daiktai“ (2018) buvo įvertintas Jaunojo jotvingio premija, tapo 2018-ųjų „Metų knyga“ poezijos kategorijoje, antroji poezijos knyga „Adela“ (2022) pelnė Jurgos Ivanauskaitės premiją. G. Ambrazaitė yra išvertusi Lotynų Amerikos rašytojų (J. L. Borgeso, J. Cortázaro, A. Pizarnik ir kt.) poezijos, sudariusi jaunųjų Sakartvelo poetų antologiją „Aidintys“ (2021), o jos autoriniai eilėraščiai versti į keliolika užsienio kalbų.

Dominykas Norkūnas (gim. 1993) – poetas, vertėjas iš anglų, vokiečių, latvių kalbų, redaktorius, leidyklos „Bazilisko ambasada“ vadovas. Studijavo vokiečių filologiją Vilniaus universitete. Už debiutinį eilėraščių rinkinį „Tamsa yra aštuonkojis“ (2021) įvertintas Zigmo Gėlės-Gaidamavičiaus literatūrine premija, o už geriausią vertimo debiutą – Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos premija. Yra išvertęs virš dvidešimt knygų, paskelbęs daug latvių, vokiečių, amerikiečių, jidiš, olandų, kartvelų ir kt. poezijos vertimų almanachuose ir kultūrinėje spaudoje.

Edvis Kopcevas – charizmatiškas jaunosios kartos menininkas, kurio veiklų laukas itin spalvingas. Jis – muzikantas, šokėjas, didžėjus, renginių organizatorius ir kirpėjas, tačiau labiausiai žinomas kaip klausytojų pamėgtos psichodelinio roko muzikos grupės „Mellow Yellow Daffodil" lyderis. Aktyvią muzikinę karjerą pradėjęs su grupe „Flash Voyage", šiandien Edvis Kopcevas yra išleidęs dvi autorinių dainų studijines vinilines plokšteles „Memorabilia" (2021) ir „Žydintys Atspindžiai" (2022).

Renginio metu galėsite įsigyti leidyklos „Bazilisko ambasada“ išleistas knygas.