Projekto „Jungties forma: dailė ir literatūra“ įgyvendinimas

Vienas didžiausių iššūkių muziejaus istorijoje – projektas „Jungties forma: dailė ir literatūra“, kuriame muziejininkai intensyviai darbavosi 18 mėnesių. Šis laikas buvo kupinas atradimų ir naujų patirčių. Muziejaus siekis projekte buvo advokatų Andriaus ir Aleksandros Bulotų namų (P. Vaičaičio g. 16, Marijampolė) įveiklinimas. 

Pastaruosius keletą metų virte virė įvairiausi darbai: muziejininkai kasdien rinko istorinę medžiagą ir eksponatus, užrašinėjo pasakojimus, sistemino ir analizavo medžiagą, rengė tekstus, diskutavo apie ekspozicijos sprendimus ir braižė eskizus, konsultavosi su menotyrininkais, istorikais, architektais, kūrė interaktyvių ekspozicijos elementų turinį, derino dizaino darbus...

Projekto metu buvo kuriama Bulotų namų ekspozicija ir ją papildantys interaktyvūs žaidimai, video projekcijos, holograminė animacija, taktilinės priemonės neregiams, dalomoji medžiaga. Parengtas audiogidas lietuvių, lenkų, anglų kalbomis, pritaikytas akliesiems ir kurtiesiems, bei virtualus turas po muziejų. Leistis į virtualų turą galite ČIA.

intereg2-428edf22ccfa306c23653c64fe265a68.jpg
20220722_152416-f9070b3439f78e42c92a44b0598bf76f.jpg

 

Taip pat įrengta konferencijų ir edukacijų erdvė Bulotų namų mansardoje. Atliktas patalpos įgarsinimas, įsigyta audio ir konferencijų įranga bei baldai, kitos priemonės. Šioje erdvėje edukacijose priimsime apie 30, o konferencijose – 60 žmonių. Svarbi veikla buvo sudaryti sąlygas į šią erdvę patekti neįgaliesiems su judėjimo ir regos negaliomis. Kieme įrengiamas keltuvas, įrengtas takas link jo, pandusiniai slenksčiai pačioje mansardoje.

Viena iš gausiausių projekto veiklų – kultūriniai renginiai visuomenei. Kartu su projekto partneriais – Suvalkų regiono muziejumi – įvykdėme 15 renginių, kuriuose dalyvavo 468 dalyviai. Projekto metu buvo sukurta nauja, daug susidomėjimo sulaukusi edukacinė programa su tarpukario patiekalų degustacija „Arbatėlė Bulotų namuose“, adaptuota lietuvių ir lenkų dalyvių grupėms. Programa bus įtraukta į nuolatinę muziejaus veiklą.

Džiaugiamės, kad sukūrėme naują muziejaus interneto svetainę, kurioje lankytojai gali rasti visą reikalingą informaciją apie muziejų ir jo padalinių veiklą, paslaugas, renginius, ekspozicijas. Tinklapyje įdiegtas virtualių parodų kūrimo modulis ir galimybė pagrindinę informaciją rasti lenkų ir anglų kalbomis.
Projektą finansavo INTERREG V-A Lietuvos-Lenkijos bendradarbiavimo programa ir Marijampolės savivaldybė.